Emocje sportowe Europy

Emocje sportowe Europy

Cóż to były za emocje !!!

Co to był za sportowo szalony wrzesień 2018 - zwycięstwa Polaków w siatkówce na skale światową !

Polacy - mistrzami świata w siatkówce- WOW - należało nam się. Hurra Hurra Hurra !!!

Drugie osiągnięcie to Europa wreszcie po latach odniosła miażdżące zwycięstwo nad USA !!! Walka o puchar Samuela Rydera odbywa się raz na 2 lata pomiędzy drużynami USA a Europą. Dotychczas wszystkie turnieje odbyły się w Wlk Brytanii, poza dwoma wyjątkami - w Hiszpanii w 1997 i w Irlandii w 2006. Obecne 42-gie zawody odbyły się 28-30.09.2018 w części kontynentalnej Europy - pod Paryżem w Albatros Course of Le Golf National in Guyancour. Europa odzyskała puchar zdobywając 17 i 1/2 pkt do 10 i 1/2 pkt.

A było to tak...:

Na nieoficjalnych zawodach pomiędzy profesjonalistami i amatorami w 1926 r na widowni siedział także sam Samuel Ryder. Zajmował się wówczas handlem nasionami i na sprzedaży nasion w paczach zdobył całkiem dobre pieniądze. Golfem zajął się dość późno - i to głownie w celu poprawy zdrowia. Zatrudnił  wtedy u siebie, osobistego trenera - mistrza golfowego - Abi Mitchella. Podczas turnieju został oczarowany pojedynkiem 2 mistrzów: Jima Barners i Waltera Hagen. "Trzeba to powtórzyć!" - zawyrokował i tak narodził sie Ryder turniej. Ufundował niewielki, ale zloty puchar z wizerunkiem Abi Mitchela. Na tamte lata niebagatelna cena - 250$. No i tak tez się potoczyło przez następne 20 lat. Szlachetnie, bo z założeniem żeby najlepsi gracze nie brali pieniędzy za udział, Zyski idą na promocję, rozwój golfa i cele charytatywne. Tak więc po obu stronach Atlantyku przybywa golfowych śmiałków. A może i Ty do nich dołączysz...? A jeżeli jeszcze tym razem nie wygrasz trofeum 'Don't Worry'. Zapraszamy do sklepu Art of Golf (www.artofgolf.pl), gdzie kupisz sobie nagrodę pocieszenia lub piękną dekorację na zachętę ;)

Do zobaczenia :)

Comments (6)

  • Avatar
   wikigoldlife
   lip 13, 2022

   Wikigoldlife , The site that provides information about the best animals. An important blog with all the features, photos, habitats, food, nutrition types, nature and all information of animals. Animal - Wikigoldlife You can access the list of all animals from the category section and make detailed animal examinations. animal world blog. Wikipedia is a free online encyclopedia, created and edited by volunteers around the world and hosted by the Wikimedia Foundation.

  • Avatar
   Popkicks
   wrz 1, 2022

   How to buy the best quality Fake Jordan? I'd like to tell you that the Popkicks website is a good place to buy all series of Fake Jordan. You will find that the products there are the same as the authentic ones! I kid you not, please have a try!

Zostaw komentarz